UNICEF Україна разом з дитячою психологинею Світланою Ройз створили добірку антистресових ігор для дітей. Короткі тілесні ігри важливі в будь-який час - і дітям, і дорослим. Така активність допоможе впоратися з емоційним навантаженням та травмуванням.
воскресенье, 17 апреля 2022 г.
четверг, 14 апреля 2022 г.
Дитячі ігри для зняття напруження
Тривале перебування в укриттях, розлука з родичами і друзями та переїзд із рідних місць можуть сприяти виникненню стресу в дітей.
Для зняття напруження батьки можуть використовувати прості ігри, перелік яких опублікував Центр громадського здоров’я з посиланням на міжнародну благодійну організацію “Save the Children“
Грати спеціалісти рекомендують у тихому місці на віддалі від речей та явищ, які можуть відволікти. Правила гри треба пояснювати зрозуміло й доступно для дітей. Усі вправи відразу робити не обов’язково, спершу можна просто спостерігати за дитиною. Так, заглиблювати дитину в гру треба поступово, залежно від того, наскільки вона сама нею захоплена.
вторник, 12 апреля 2022 г.
Про стрес
Стрес – це реакція організму на подразнення, де подразником є ситуація.
Як швидко заспокоїтись
Коли людина відчуває страх, гнів, хвилювання – в організмі починає вироблятись велика кількість адреналіну (гормон стресу). Його велика концентрація в крові спричиняє часте серцебиття, звуження судин, розширення зіниць; людина відчуває наростання паніки та посилення гніву. Головне завдання в такій ситуації – якомога швидше знизити рівень адреналіну в крові.
Як швидко заспокоїтись
- Виконуйте дихальні вправи. Для того, щоб заспокоїтись, треба сконцентрувати увагу на диханні та почати виконувати дихальні вправи: випрямте спину, розправте плечі, робіть глибокий вдих і повільний видих (видих довший, ніж вдих); після видиху робіть невелику паузу (3-5 секунд). 5-6 таких вдихів значно покращать ваше самопочуття. Глибоке дихання допоможе стабілізувати пульс.
- Знайдіть час для себе. Відкладіть всі справи, що змушують вас нервуватись і не намагайтесь тримати все під контролем.
- Зробіть масаж голови та обличчя. Пройдіться пальцями по шкірі голови від чола до потилиці, як гребінцем – це допоможе зняти напругу, адже саме на голові зосереджена велика кількість нервових закінчень. Масажними рухами розітріть щоки, лоб, круговими рухами від себе помасажуйте скроні.
- Прийміть душ, ванну. Вода – один з найкращих помічників у знятті стресу; допомагає заспокоїти нерви. Ефективним буде теплий душ (особливо перед сном). Можна також прийняти ванну, використовуючи заспокійливі ефірні олії.
- Потренуйте пам’ять. Спробуйте згадати улюблений вірш, таблицю множення тощо. Це не спалить адреналін, проте, допоможе відволіктися.
- Почитайте книгу. Сконцентруйте свою увагу на читанні, намагайтесь не відволікатись – це допоможе впоратись зі стресом.
- Порухайтесь. Активні фізичні вправи (біг, підтягування, присідання та ін.) швидко спалюють адреналін.
- Сон і правильне харчування – запорука відсутності стресу; особливо необхідні під час нервової напруги.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)