среда, 26 января 2022 г.

Розумна фізкультура

Під час уроків фізкультури можна тренувати не тільки м’язи, спритність, а й мозок. Як це поєднати знає вчитель фізичної культури Просандєєва Світлана Вікторівна та її учні.
Вправа "Руки, мозок, ноги" діти виконують під час розминки одночасно - боковий галоп і удари руками вперед.
Діти ідуть на носках і одночасно розминають кисті рук.
Під час розминки діти виконують ходьбу на п'ятках і вправу для ліктьових суглобів.
Вправа "Перекинь - прогнись - злови" діти з однієї сторони волейбольної сітки перекидають м'яч одночасно прогинаються під сіткою і ловлять м'яч.

Як прокачати мозок

Кінезіологія - це наука про розвиток головного мозку через рухові вправи. За допомогою кінезіологічних вправ оптимізуються основні психічні процеси (пам’ять, увага, мислення, мова, слух, уява, сприйняття), підвищується розумова працездатність, поліпшується психоемоційний стан. Ці вправи розвивають міжпівкульні зв’язки, синхронізують роботу півкуль, покращують розумову діяльність, сприяють поліпшенню пам’яті та уваги, полегшують процес читання і письма.

Вправа "Стакатто, легатто". Учні одночасно під музичний супровід виконують правою рукою "хвилі" - легатто; лівою рукою - "скачки" - стакатто. Вправа "Долоня - кулак": три положення руки на площині столу послідовно змінюють один одного. Долоня на площині, стисла в кулак долоня, долоня ребром на площині столу, розпрямлена долоня на площині столу; виконується спочатку правою рукою, потім - лівою, потім - двома руками разом.

Меню для мозку

Головний мозок – це центр управління всіма органами і системами людини. Якщо живлення його клітин недостатнє, це відразу позначається на їх функціонуванні і загальному самопочутті.
У головному мозку здійснюється аналіз всієї інформації, яка надходить: одні відділи сприймають її, інші обробляють, треті відповідають за розсилку відповідних імпульсів до різних органів.
Щодня, щохвилини і щосекунди головний мозок виконує колосальну роботу – навіть коли людина спить. Природно, йому потрібна для цього енергія, яка надходить від продуктів харчування. 
Сьогодні учні 8 класу на уроці "АЗ : Архітектура здоров’я" складали "меню для мозку", адже мозок страждає  від неправильного харчування не менше, ніж шлунок.

понедельник, 24 января 2022 г.

Горіхи для здоров’я

Волоські горіхи — справжній дар природи! І справа не тільки в тому, що вони багаті вітамінами і корисними жирами, але вони заспокоюють не гірше від валер’янки.
Горіховий масаж прийшов до нас зі східної медицини. Мудреці радили носити пару волоських горіхів завжди з собою, щоб у потрібний момент знімати нервову напругу шляхом масажу долонь. На жаль, ми відчуваємо стрес досить часто, а від вживаємо заходів для боротьби з ним рідко. На наших долонях розташовані активні точки, що відповідають за роботу внутрішніх органів. Натискаючи на них, можна позбутися від різних захворювань

Першокласники прокачували виконували вправи з горіхами, а вдома знайомили з ними своїх рідних. 

Як навчитися позитивно мислити

Піфагор сказав "Дай кожному дню шанс стати найпрекраснішим у твоєму житті". Учні шукали прекрасне і позитивне... Релаксували, згадуючи щасливі моменти життя. Виконавши вправу " Хто Я", знайшли 10 своїх позитивних рис. Вивели формулу позитивного мислення, розібрали "золоті правила" позитивного мислення.

Медіаграмотність та здоров’я

Сучасних школярів називають людьми нового покоління – digital native – "цифрові аборигени".
Дітям шкільного віку доводиться стикатися з постійно зростаючим потоком інформації, вони відчувають значні труднощі, коли їм необхідно проявити пошукові навички, самостійно критично оцінити отриману інформацію. 
Під час уроку інформатики в 6 класі в рамках тематичного модуля «Мозок та здоров'я» (експериментальна програма "АЗ : Архітектура здоров’я") учні шукали в інтернеті інформацію як пов'язані здоровий мозок і здоров'я людини. 

Мозок та здоров'я

Під час уроку природознавства у 5 класі в межах тематичного модуля «Мозок та здоров'я» (програма "АЗ : Архітектура здоров’я") учні дали відповідь на питання «Фітнес для мозку: що це таке?». Також потренувалися і виконали вправу «Дзеркальний лабіринт» -  малювали  одночасно обома руками дзеркальносиметричні малюнки. Ця вправа допомагає покращити пам'ять, активізувати мислення, зберегти ясний розум, покращити настрій.





понедельник, 17 января 2022 г.

Будь у тренді - тренуй мозок!

На ясний розум, добру пам’ять, швидкість і оригінальність мислення наразі особливий попит. Хочеш бути в тренді — роби вправи для розвитку мозку. Високий IQ, як і міцні м’язи, — результат регулярних навантажень.
17.01 учні 4 класу на уроці "АЗ : архітектура здоров'я" ознайомилися з деякими вправами для розвитку міжпівкульних зв'язків.